
Deonica autoputa od Adrana do Preljine na Moravskom koridoru, duga 28,71 kilometar, biće otvorena za saobraćaj sutra u 9.00 sati, najavili su Putevi Srbije.
Reč je o deonici državnog puta I A reda broj 5 Pojate - Preljina, od denivelisane raskrsnice Adrani do denivelisane raskrsnice Preljina (Čačak - Istok).
Saobraćaj između ovih raskrsnica odvijaće se u punom profilu auto-puta E-761, navodi se u saopštenju.

Putevi Srbije navode da će se vozila koja dolaze iz smera Čačka ka Kraljevu isključivati sa autoputa preko trake za usporenje i naplatne stanice Adrani.
Vozila koja se uključuju na autoput iz smera Kraljeva ka Čačku nakon naplatne stanice Adrani biće usmeravana ka poludirektnoj rampi i traci za ubrzanje.
Svi ostali prilazi i izlazi na denivelisanoj raskrsnici Adrani biće zatvoreni "New Jersey" barijerama.
Po puštanju ove deonice u saobraćaj biće zatvoren krak kružne raskrsnice na državnom putu I B reda broj 22 (km 124+753), koji vodi ka postojećoj denivelisanoj raskrsnici Preljina ("Čačak – Sever"), odnosno ka državnom putu I A reda broj 2, auto-put Miloš Veliki.
Uključenje na državni put I A reda broj 2, (auto-put Miloš Veliki) vršiće se preko novoizgrađene denivelisane raskrsnice Preljina (Čačak - Istok), kod nove kružne raskrsnice na državnom putu I B reda broj 22 (km 127+500), u mestu Baluga Ljubićska.
Deonica autoputa otvoriće se svečano dans u 17. časova u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.






















