Kompanija je saopštila da ulazi stečaj i zatražila zaštitu suda po Poglavlju 11 (američki zakon o stečaju) kao i da započinje proces prodaje sve svoje imovine.
Među proizvodima ove kompanije nalaze se brojni dobro poznati kuhinjski proizvodi, uključujući supe College Inn, konzervisani paradajz Contadina, kao i njen vodeći brend Del Monte.
"Posle detaljne analize svih raspoloživih opcija, zaključili smo da je sudski nadgledan proces prodaje najefikasniji način da ubrzamo naš oporavak i stvorimo jači i održiviji Del Monte Foods", rekao je predsednik i izvršni direktor Greg Longstreet u saopštenju koje prenosi CNN.
Del Monte je naveo da je obezbedio 912,5 miliona dolara novog finansiranja koje će omogućiti da kompanija nastavi da radi tokom procesa prodaje, i da nesmetano funkcioniše tokom sezone najveće proizvodnje konzervi. Prema dokumentima suda, njihove obaveze su procenjene između jedne i 10 milijardi dolara.
"Uz poboljšanu strukturu kapitala, jaču finansijsku poziciju i novo vlasništvo, bićemo u boljoj poziciji za dugoročni uspeh", dodao je Longstreet.
On je izjavio da se kompanija suočila sa „izazovima koje je dodatno pogoršala promenljiva makroekonomska situacija,“ posebno zbog smanjenja potrošnje potrošača i sve većeg prelaska na kupovinu proizvoda privatnih robnih marki.
"Potražnja potrošača opala, što je dovelo do povećanih troškova povezanih sa viškom zaliha koje je morao da skladišti i pokušava da ukloni sa rafova putem pojačanog promotivnog trošenja. Potrošačke preferencije su se promenile, ljudi se sve više okreću zdravijim alternativama umesto hrane prepune konzervansa", izjavila je Sarah Foss, globalna direktorka pravnih i restrukturacionih poslova u kompaniji Debtwire.
Del Monte je osnovan 1886. godine, a svoju poznatu fabriku za konzervisanje otvorio je u San Francisku 1907. Kompanija tvrdi da je do 1909. godine upravljala najvećom fabrikom za konzervisanje voća i povrća na svetu.